Poświęcenie Ogrodu Maryjnego

Już za parę chwil odbędzie się poświęcenie Ogrodu Maryjnego połączone z uroczystym jego otwarciem. Czekamy…. Słów kilka o ogrodzie dla zaciekawionych intencją jego powstania można by zacząć od odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?” :)
Ogród nie jest duży, położony w nieoczywistym miejscu – na skraju, można powiedzieć – na końcu drogi (w najbardziej odległym kąciku okazałego ogrodu hospicyjnego). Ten skromny kawałek ziemi został dużym nakładem pracy zamieniony w miejsce ukwiecone, wonne, skłaniające do zadumy, refleksji, odpoczynku, modlitwy. Zza kamiennego muru zaglądają ciekawskie akacje, wśród ławek i ścieżek cieszą oczy róże, bzy, hortensje i wrzośce. Można wyobrazić sobie szemrzącą przy fontannie wodę. W sercu ogrodu – jego Gospodyni – wita każdego delikatnym uśmiechem i wyciągniętą dłonią, którą zdaje się wołać – „Podejdź, masz we Mnie oparcie”. Wiekowe brzozy stoją przy figurze Matki Boskiej jak najdumniejsi strażnicy, brzozowy młodnik radośnie wita przybywających. Młoda, acz okazała już lipa idealnie komponuje się z nastrojem panującym w ogrodzie. Symbolicznie lipa to przecież źródło spokoju, harmonii i siły kobiecej.
Zachęcamy, by odnaleźć w tym ogrodzie coś dla siebie. Od dziś ogród będzie otwarty dla Chorych i ich rodzin – potrzebujących otuchy, modlitwy, spokoju, wytchnienia, obcowania z pięknem… Właśnie dlatego.