V Memoriał ku pamięci Karola Łaty

Karol Łata zmarł 4 grudnia 2011 roku po kilkuletniej walce z mięsakiem mając 21 lat. Do końca starał się wierzyć w zwycięstwo nad chorobą, a pomagało mu w tym wielu życzliwych ludzi. Nieocenione wsparcie otrzymał też od Hospicjum Cordis z Katowic.

Od najmłodszych lat uprawiał czynnie sport. Przez lata był zawodnikiem pobliskiego klubu LKS Piast Ożarowice.
Począwszy od 2013 roku Rodzina Karola wraz z Klubem Piast Ożarowice, Gminą Ożarowice, pobliskim Gimnazjum, portalem Niebiescy.pl oraz Hospicjum Cordis organizują Turniej Piłkarski nazwany imieniem Karola, który oprócz dobrej zabawy ma również pomóc Hospicjum Cordis, które świadczy heroiczną pomoc dla wszystkich, którzy jej potrzebują w tej trudnej i bolesnej drodze.

Memoriał rozpocznie się o godzinie 9.00. Na początek będziemy świadkami turnieju Młodzików (rocznik 2004). W turnieju wezmą udział zespoły LKS „Piast” Ożarowice, GKS Szombierki Bytom, UKS Ruch Radzionków oraz UKS Unia Strzybnica.
Około godziny 11.00 planujemy oficjalne rozpoczęcie Memoriału. Następnie zostanie rozegrany turniej oldbojów. Uczestnikami są: LKS „Piast” Ożarowice, Ruch Chorzów, Piast Gliwice oraz Ruch Radzionków.
W między czasie turnieju będą rozegrane dwa spotkania sparingowe:
Rocznik 2006: LKS „Piast” Ożarowice – UKS Ruch Radzionków
Rocznik 2008: LKS „Piast” Ożarowice – UKS Ruch Radzionków
Memoriał planujemy zakończyć do godziny 14.30 – 15.00.