SERCE DLA CORDIS – OFERTA

Pobyt i zakres opieki

Serce dla Cordis to nowoczesny i przyjazny dom, w pełni przystosowany do całodobowej opieki nad osobą potrzebującą, którą sprawuje wielospecjalistyczny doświadczony zespół. Oddanie, empatia, wrażliwość i sumienność – to cechy naszego personelu, które sprawiają, że osoby będące pod naszą opieką czują się jak w domu. Najważniejszym celem, który sobie stawiamy, jest poprawa jakości życia aż do jego końca. Serce dla Cordis jest odpowiedzią na rosnące potrzeby zapewnienia opieki osobom w ciężkim stanie. Dokładamy wszelkich starań, by w najtrudniejszych chwilach otoczyć profesjonalną opieką zarówno Podopiecznego, jak i jego najbliższych. W naszym domu, który w całości jest dostosowany do potrzeb osób chorych, starszych i z niepełnosprawnościami, oferujemy całodobową pomoc. Każdy Podopieczny może liczyć na naszą fachową pomoc medyczną, monitorowanie stanu zdrowia, rehabilitację oraz wsparcie psychologiczne.

W ramach pobytu zapewniamy całodzienną opiekę opierającą się na świadczeniach o charakterze opiekuńczym i pielęgnacyjnym. Oferta skierowana jest do osób w ciężkim stanie zdrowia, które nie mają rozpoznanej choroby nowotworowej. Chcąc zapewnić wsparcie na najwyższym poziomie każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie.

Zakres naszej opieki obejmuje:

  • codzienne badanie lekarskie,
  • całodobową opiekę pielęgniarską,
  • zajęcia z fizjoterapeutą,
  • pomoc psychologiczną i terapeutyczną,
  • terapię zajęciową, udział w wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych,
  • wyżywienie dopasowane do potrzeb chorego (4 posiłki w ciągu dnia),
  • możliwość korzystania z opieki duchowej (różnych wyznań),
  • możliwość obcowania z naturą.

Istnieje możliwość wykonania odpłatnych dodatkowo badań laboratoryjnych w ramach pobytu w ośrodku. Rodzina zaopatruje Podopiecznego w niezbędne opatrunki, środki do pielęgnacji i wyroby medyczne.

Warunki pobytu

Do Państwa dyspozycji oddajemy osiem jednoosobowych komfortowych pokoi z łazienkami. Każde pomieszczenie dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W każdym pokoju znajdują się: łóżko medyczne umożliwiające zmianę pozycji ciała, szafa, szafka przyłóżkowa, stół, krzesła oraz miejsce do wypoczynku dla rodziny. Wszystkie mają dostęp do bezprzewodowego internetu, a także telewizji.

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym Podopiecznym, pokoje wyposażone zostały w system przywoławczy. Ich przestronność zapewnia komfort i sprzyja spędzaniu czasu z bliskimi. Po indywidualnym ustaleniu warunków możliwe jest nawet całodobowe towarzyszenie osobie przebywającej w ośrodku.

Szerokie korytarze, duża winda, brak barier architektonicznych sprzyjają swobodnemu poruszaniu się osób z niepełnosprawnościami. Podopieczni mogą w swobodny sposób korzystać z pięknego ogrodu ze starodrzewem będącego częścią placówki. W ogrodzie znajduje się wiele spacerowych alejek oraz zacisznych miejsc umożliwiających przyjemny odpoczynek.

Rehabilitacja

Dla każdego seniora aktywność fizyczna jest na wagę złota, naszym celem jest utrzymanie sprawności Podopiecznych na optymalnym poziomie. Dążymy do tego, aby byli oni jak najdłużej samodzielni i niezależni od osób trzecich w codziennych czynnościach takich jak jedzenie, mycie, ubieranie.

Proponujemy ogólnousprawniającą formę rehabilitacji obejmującą zajęcia grupowe, spacery, ćwiczenia indywidualne w sali gimnastycznej, zajęcia z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej. Dzięki w pełni wyposażonym gabinetom fizykoterapeutycznym zapewniamy specjalistyczne zabiegi m.in. TENS, ultradźwięki, lampa SOLUX, laser, pole magnetyczne i krioterapia. Specjalizujemy się również w kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Oferujemy także masaże częściowe i całościowe.

Wykwalifikowany fizjoterapeuta dostosuje ćwiczenia oraz zabiegi indywidualnie do każdej osoby uwzględniając jej stan zdrowia, jednostkę chorobową oraz poziom niepełnosprawności.

Wsparcie psychologiczne

Okres senioralny jest szczególnym etapem, w którym często pojawia się potrzeba dokonania bilansu dotychczasowego życia. Jest to niełatwy proces mogący wiązać się z trudnymi emocjami, co sprawia, że seniorzy są szczególnie narażeni na wystąpienie objawów depresyjnych czy lękowych. Z tego względu kontakt z psychologiem, który zapewniamy, może okazać się bardzo istotnym wsparciem podczas przeżywania różnego rodzaju strat. W ramach pomocy psychologicznej możliwe jest skorzystanie z konsultacji indywidualnych, a także rodzinnych. Psycholog po dokonaniu oceny stanu psychicznego przygotowuje plan dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz dobiera odpowiednie metody i techniki pracy.

Terapia zajęciowa

Regularna terapia zajęciowa pozwala na rozwój seniora, zwiększenie jego samodzielności. Umożliwia także odkrycie nowych umiejętności i talentów, co może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie Podopiecznych. W ramach terapii zajęciowej oferujemy cotygodniowe spotkania z muzykoterapeutą. Co drugi tydzień Podopieczni mogą brać udział w zajęciach z arteterapii, podczas których będą mieli okazję wykonać różne ceramiczne ozdoby, naczynia.

Czas wolny

Potrzeba wypełnienia czasu wolnego w satysfakcjonujący sposób dla osób w wieku senioralnym jest niezwykle ważna, dlatego zapewniamy szereg różnych aktywności. Dysponujemy świetlicą, w której Podopieczni mogą wspólnie spędzać czas budując nowe relacje i salą kominkową zapewniającą ciepłą, domową atmosferę na spotkania z bliskimi. Dostęp do wielu gier planszowych i puzzli zapobiega nudzie, pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Regularnie organizowane są koncerty, seanse filmowe czy tematyczne spotkania. Dbamy o wspólną celebrację ważnych wydarzeń i uroczystości, w ramach tego organizujemy specjalne aktywności m.in. wykonywanie ozdób świątecznych, pieczenie ciasteczek. Zapewniamy stały dostęp do obszernych zbiorów płyt muzycznych i biblioteki. W ośrodku znajduje się pomieszczenie wyposażone w wannę z hydromasażem, które jest miejscem pozwalającym na odprężenie i rozluźnienie. Do dyspozycji Podopiecznych jest również ogród, w którym dzięki obecności zwierząt możliwe jest bezpośrednie obcowanie z naturą. Ofertę spędzania czasu wolnego dopasujemy do możliwości naszych Podopiecznych biorąc pod uwagę ich zainteresowania, stan zdrowia i umiejętności.

Nasz zespół jest otwarty na kontakt z Rodzinami. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć dom pełen ciepła i miłości.

Zespół ośrodka Serce dla Cordis

Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 601 691 902.