Projekt pt.: Budowa instalacji OZE w Społecznym Towarzystwie „HOSPICJUM CORDIS”

Projekt pt.: Budowa instalacji OZE w Społecznym Towarzystwie „HOSPICJUM CORDIS” zakłada budowę infrastruktury służącej do produkcji i dystrybucji energii pochodzącej z OZE tj.:

-instalacji fotowoltaicznej, w celu częściowego zaspokojenia potrzeb energetycznych o łącznej mocy 19,92 kWp wraz z licznikiem energii oraz zestawu pomp ciepła o mocy 91 kW i magazynu energii o mocy 20,48 kW w modernizowanym budynku w Mysłowicach, który będzie funkcjonował jako Centrum Opieki Wytchnieniowej;

Wytworzenie ciepła użytkowego będzie wspomagane kotłownią gazową.

Celem projektu jest zwiększenie udziału energii z OZE w końcowym zużyciu energii w budynku Centrum Opieki Wytchnieniowej w Mysłowicach prowadzonym przez Stowarzyszenie, a tym samym uzyskanie pozytywnego efektu energetycznego i ekologicznego w postaci ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 55,0431 tony równoważnika CO2/rok oraz równoczesne złagodzenie skutków transformacji regionu w kierunku osiągnięcia celów Unii na rok 2030 w dziedzinie energii i klimatu oraz w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050 w oparciu o porozumienie paryskie.

Ponadto projekt będzie uwzględniał realizację aspektów społecznych, które obejmują poprawę jakości życia okolicznych mieszkańców poprzez częściową eliminację szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, podniesienie świadomości społecznej przez przeprowadzenie kampanii  informacyjnej nt. zanieczyszczonego powietrza w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Wnioskodawcy, korzyści ekonomiczne dla Stowarzyszenia w postaci mniejszych kosztów zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

Okres realizacji projektu: 01.01.2024r. – 30.09.2024r.

Miejsce realizacji projektu: Mysłowice

Wartość projektu: 785 437,95 zł

Dofinansowanie UE: 589 078,45 zł

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) Działanie: FESL.10.06 – Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii