O nas

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis otacza opieką dzieci i dorosłych cierpiących na chorobę nowotworową.

Zespół hospicyjny składa się z lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów, kapelanów i wolontariuszy, którzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić możliwie najlepszy komfort życia swoim podopiecznym, dostarczając im wszechstronnej i specjalistycznej opieki.

Hospicjum Cordis swą działalność rozpoczęło w 1990 r. w Mysłowicach, a w 2009 roku podjęliśmy trud budowy nowego domu hospicyjnego w Katowicach. Od początku tego roku nasi podopieczni zarówno z hospicjum stacjonarnego jak i opieki domowej mogą korzystać z wielu udogodnień nowej siedziby: poradni leczenia obrzęku limfatycznego, poradni profilaktyki i leczenia odleżyn oraz poradni rehabilitacyjnej. Chorzy mogą korzystać
z psychoterapii indywidualnej i rodzinnej oraz z sal muzykoterapii, terapii zajęciowej, sali gimnastycznej, a chore dzieci z sali poznawania świata.

W nowym domu hospicyjnym znajduje się 38 pokoi z czego 9 pokoi dla najmłodszych. Każdy pokój przystosowany jest do przebywania chorego dziecka lub dorosłego z rodziną lub opiekunem. Pobyt jest całkowicie bezpłatny. Staramy się towarzyszyć naszym chorym i ich rodzinom, kojąc cierpienia ciała i duszy, spełniając marzenia, czyniąc niejednokrotnie ostatnie dni ich życia radosnymi, kolorowymi, wyjątkowymi i wolnymi od lęku. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym podopiecznym i ich rodzinom wszechstronnej i specjalistycznej opieki na najwyższym poziomie.

Skip to content