Opieka dla dzieci

Opieka domowa dla dzieci

Opieka domowa stanowi podstawową formę opieki nad dziećmi.
Opieką obejmujemy dzieci z Katowic i miejscowości w promieniu do 100 km.
Personel hospicjum dyżuruje 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu – rodzina ma możliwość całodobowego kontaktu z personelem medycznym.
Po otrzymanym zgłoszeniu odbywa się wizyta wstępna, w trakcie której zbierany jest dokładny wywiad. Kładziemy nacisk na wielowymiarowe potrzeby dziecka, jego przyzwyczajenia, hobby i marzenia, które w miarę możliwości staramy się spełniać.
Częstość wizyt uzależniona jest od potrzeb i stanu dziecka. W sytuacjach trudnych możliwe są całodobowe czuwania pielęgniarskie.
Na wizyty domowe oprócz lekarza, pielęgniarki w razie potrzeby lub wskazań jeździ również
psycholog, rehabilitant, kapelan, wolontariusze.
Kiedy dziecko będące pod opieką Hospicjum przebywa w domu, rodzina może nieodpłatnie wypożyczać sprzęt specjalistyczny (łóżko, materac przeciwodleżynowy, ssak elektryczny, koncentrator tlenu, inhalator, pulsoksymetr, wózek inwalidzki i inny drobny sprzęt).
Zapewniamy nie tylko wysokiej jakości opiekę medyczną, ale także szeroki zakres wsparcia, konsultacje psychologiczne, psychoterapię, pomoc pracownika socjalnego, wsparcie duchowe, nie tylko dla naszego podopiecznego, ale dla całej jego rodziny.

Opieka stacjonarna dla dzieci

Dom Hospicyjny dla dzieci to dziewięć przytulnych, kolorowych, w pełni wyposażonych pokoi dziecięcych, gdzie każdy z naszych małych podopiecznych może przebywać w towarzystwie najbliższych przez całą dobę. Pobyt w całości jest bezpłatny.
Na terenie oddziału (domu hospicyjnego) znajduje się świetlica z aneksem kuchennym – miejsce wspólnych posiłków, celebrowania uroczystości, ale również dzięki bogatemu wyposażeniu (ścianka wspinaczkowa, technologia kinect, podwieszane huśtawki i hamaki) przestrzeń na ograniczoną tylko ramami wyobraźni zabawę.
Z świetlicy i części pokoi domu dla dzieci, dzięki zlikwidowaniu barier architektonicznych, jest możliwość bezpośredniego wyjścia na otoczony pięknym rustykalnym murem, pełen kwiatów i ścieżek ogród z Mini ZOO.
Dokładamy wszelkich starań, by hospicjum stacjonarne i pokoje dzieci jak najbardziej przypominały dom
Dom Hospicyjny obejmuje opieką dzieci chore przewlekle w fazie terminalnej i w przebiegu choroby nowotworowej:
– w celu ustawienia leczenia z możliwością całodobowej obserwacji lekarsko-pielęgniarskiej
– w trakcie zaostrzenia objawów choroby, wobec których opiekunowie pozostają bezradni
– którym pobyt w domu hospicyjnym daje poczucie bezpieczeństwa
– w celu czasowego, okolicznościowego urlopu rodziców dzieci chorych przewlekle
– zamieszkujące w odległości znacznie przekraczającej 100km
– w sytuacji niewydolności opiekuńczej rodziców
– dzieci wychowywane w placówkach opiekuńczych, pozostawione przez rodziców
– przebywające w trudnych warunkach socjalno-bytowych, uniemożliwiających sprawowanie opieki.

Pobyt dzienny dla dzieci

Jest formą aktywizacyjną oferowaną dzieciom przebywającym pod opieką Poradni Opieki Hospicyjnej lub w opiece domowej, których stan zdrowia pozwala na uczestniczenie w organizowanych w Domu Hospicyjnym zajęciach.
Celem pobytu dziennego jest zorganizowanie wolnego czasu w sposób przyjemny, rozwijający i dostosowany do stanu zdrowia, możliwości i potrzeb dziecka.
To my dostosowujemy się do tempa i pragnień dziecka. Nie narzucamy, nie pośpieszamy, nie zmuszamy do niczego, ale też nie odwlekamy niczego w przyszłość.
Dziecko samo decyduje jak? gdzie? kiedy? z kim? chce spędzić swój czas.
Staramy się, by ostatni okres życia dziecka był barwny, radosny, przeżyty w pełni, pozbawiony nudy, strachu i bólu.

Bezpłatna opieka dla dzieci

Opieka w Hospicjum Cordis jest bezpłatna. Staramy się towarzyszyć naszym chorym i ich rodzinom, kojąc cierpienia ciała i duszy, spełniając marzenia, czyniąc niejednokrotnie ostatnie dni ich życia radosnymi, kolorowymi, wyjątkowymi i wolnymi od lęku. Dokładamy wszelkich starań , by zapewnić naszym podopiecznym i ich rodziną wszechstronnej i specjalistycznej opieki na najwyższym poziomie.

Skip to content