BO TRADYCJA TO WAŻNA RZECZ…NIE ZAPOMINAJMY O GWARZE

Flojster, koziynta, mieć w zocy, werkować – te i wiele innych słów znajdziecie w naszym domu. Co więcej, nie raz słychać je na korytarzu lub w pokojach podopiecznych. Bo przecież jesteśmy na Śląsku, miejscu gdzie tożsamość jest niezmiernie istotna. Pamiętają o tym ci nieco starsi i dbają o to, by ci nieco młodsi nigdy o tym nie zapomnieli.

Jednym z nich jest Pan Piotr Mikołajczyk, autor książki „Śląskie Słówka i Wyrażenia Gwarowe – region rybnicko-wodzisławski”, który już w przedmowie zaznacza jak to ważna sprawa, pisząc „Polecam moim wnukom i ich rówieśnikom, aby nie zapomnieli o korzeniach”. Nie zapomniał też o nas. Słuchając ostatniej audycji radiowej, która poświęcona była licytacji świątecznych przedmiotów wykonanych przez naszych podopiecznych, zdecydował że przekaże nam kilka egzemplarzy swojej publikacji. Jak mówi, wierzy że ktoś zechce w ten sposób wesprzeć nasz dom i jego podopiecznych.

Zatem jeśli ktoś z Państwa zechce przypomnieć sobie lub zaznajomić kogoś z naszą gwarą, warto skorzystać z tej cennej pozycji. Książka, zawierająca 2400 słówek i 200 idiomów, podpisana jest przez autora. Może stanie się miłym prezentem dla kogoś bliskiego? Wszystkie otrzymane środki zostaną w całości przeznaczone na rozbudowę hospicjum. Serdecznie dziękujemy, życząc miłej lektury!