„KORONA W KORONIE” – ZDOBYWAMY SZCZYTY DLA PODOPIECZNYCH

Pandemia koronawirusa zmieniła świat. Zmieniła też nasze życia, nie zmieniła jednak jednego – naszego podejścia do drugiego Człowieka. Bo to właśnie On jest dla nas najważniejszy!

Opiekunowie medyczni, lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, wolontariusze, portierzy i pracownicy administracji czy kuchni – wszyscy wyruszą w trasę, by zmierzyć się z własnymi możliwościami i zdobyć Koronę Gór Polski. Wesprze ich w tym himalaistka Magdalena Gorzkowska, idąc razem na szlak. Dlaczego? Bo warto pomagać…niby tyle i aż tyle. Wyzwanie jest nie lada wyczynem, bo do zdobycia jest 28 szczytów położonych w różnych częściach Polski i na różnej wysokości. Dla niektórych to „bułka z masłem”, bo w wolnych chwilach chodzą po górach. Są jednak i tacy, dla których nie będzie to łatwe zadanie. Mimo to spróbują.

Akcja „Korona w koronie” – zdobywamy szczyty dla podopiecznych Hospicjum Cordis” rozpocznie się w pierwszy dzień Majówki. Każdy z biorących w niej udział będzie miał na sobie symboliczną koronę, przygotowaną przez naszych podopiecznych na zajęciach arteterapii. W mediach społecznościowych hospicjum na bieżąco będą wrzucane relacje z poszczególnych wypraw (każdy z uczestników zrobi sobie na szczycie zdjęcie w koronie i koszulce hospicjum).

Wielki finał zaplanowano na 10 sierpnia, tj. w Dniu Przewodników i Ratowników Górskich. Wezmą w nim udział zaproszeni Goście, podopieczni i członkowie zespołu.

Może zechcecie się dołączyć? https://www.facebook.com/HospicjumCordis