Wybieram wszystko – koncert charytatywny z okazji 30-lecia Hospicjum Cordis, NOSPR 17.02

30 lat za nami, choć wydaje się, jakby to była zaledwie chwila. Chwila wypełniona wieloma pięknymi momentami. Zarówno Podopieczni, Zespół, jak i Przyjaciele Hospicjum Cordis mają co wspominać.

Placówka w 2020 r. obchodziła swój okrągły jubileusz, jednak ze względu na pandemię koronawirusa huczne obchody trzeba było przełożyć. Mimo to udało się w tym czasie zorganizować wiele wydarzeń, które na długo zapadną wszystkim w pamięć. Zanim COVID-19 nieodwracalnie odmienił świat, wszyscy mieli plany. Zrodził się pomysł, by w wyjątkowy sposób uczcić ten szczególny czas. Od słów do czynów – powoli zaczął powstawać projekt, do którego zaproszono wielu znamienitych artystów. Mimo że trwało to nieco dłużej niż planowano, warto było czekać. Dokładnie 1 października, czyli w „Tereskowym Dniu”, w hospicyjnym domu pojawiło się cenne arcydzieło. Wyjątkowa płyta z tekstami patronki św. Tereski to kilkadziesiąt minut niełatwej, lecz przemawiającej do duszy i serca sztuki, przez duże „S”. Na dwóch krążkach pt. Wybieram wszystko znalazły się utwory w wykonaniu znanych artystów, m.in. Kasi Moś, Piotra Kupichy, Maćka Balcara, Marcina Wyrostka czy Ewy Urygi.

17 lutego 2022 r. wszyscy spotkamy się w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, by móc na żywo delektować się pięknymi dźwiękami. Koncert będzie stanowił premierę płyty „Wybieram wszystko”, dwupłytowego wydawnictwa z nową muzyką do tekstów św. Teresy z Lisieux – patronki Hospicjum Cordis. Będzie go można nabyć w przerwie koncertu – dochód w całości przekazany zostanie na bieżące potrzeby Podopiecznych Hospicjum Cordis. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym jakże ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu.

Bilety-cegiełki do kupienia na stronie: nospr.org.pl

Płyta „Wybieram wszystko” do nabycia w Hospicjum Cordis, szczegóły pod nr tel. 607 088 735 lub mailowo: [email protected]